Korzyści z zainstalowania automatycznego urządzenia nawadniającego

Udostępnij

Gdy mamy już swoje wymarzone podwórko, ważne jest podlewanie roślin. Warto pomyśleć o automatycznym systemie nawadniania, aby się nie nudzić, zwłaszcza jeśli mamy duże działki i bogatą roślinność.

Jakie są najważniejsze rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy instalacji systemu nawadniającego

Przed zainstalowaniem systemu należy zaplanować układ ścieżek, podjazdów i rabat. System można zainstalować przed lub po zasianiu trawy, aby ukryć wszelkie ślady instalacji. Chociaż możliwe jest zainstalowanie systemu bezpośrednio na świeżo zasianej trawie, konieczne będzie skoszenie obszaru, w którym przebiegają rury.

Przed przystąpieniem do planowania systemów nawadniania dobrze byłoby stworzyć ścieżki i podjazdy. Rury osłonowe można układać o większej średnicy, aby ułatwić instalację systemu.
Ważne jest również, aby mieć niezawodne źródło wody z wystarczającym ciśnieniem. Pozwoli to na obniżenie kosztów instalacji.

Jak rozbudować automatyczny system nawadniania

Budowę systemu naw adniającego możesz rozłożyć na etapy, dostosowując tempo prac do swoich ograniczeń finansowych i czasowych.
Z czasem można dodać kroplówki do podlewania krzewów lub żywopłotów. Najlepiej podlewać rośliny zaraz po ich posadzeniu.

Nie zwlekaj z instalacją mikrozraszaczy na szpilkach. Za ich pomocą można podlewać kwiaty w najbardziej widocznych miejscach domu.