Twoje wymarzone miejsce do grillowania

Udostępnij

Grillowanie to świetny sposób na spędzenie czasu, jeśli mamy ogród. Świetnie jest urządzać grilla wiosną i latem.

Odpowiednie miejsce

Miejsce do grillowania musi mieć kameralny charakter i powinno być najlepiej osłonięte od sąsiadów. Można to zrobić za pomocą ozdobnego płotu lub roślin. Dobrym pomysłem jest umieszczenie go z dala od domu, aby unoszący się dym nie dostawał się do środka. Niezbędny jest również dach, dzięki któremu nie zostaniemy zniszczeni przez żywioły.

Pomysł na podłogę

Miejsce do grillowania musi mieć równą, utwardzoną powierzchnię. Ważne jest, aby nie znajdowała się ona zbyt blisko paleniska. Drewno jest materiałem wyglądającym naturalnie. Do wykonania podłogi można również użyć gotowych elementów lub desek. Sklepy z artykułami gospodarstwa domowego sprzedają sześciokątne i prostokątne platformy.

Jeśli drewno zostało zaimpregnowane, należy je zabezpieczyć impregnatem. Podłoga będzie trwalsza, jeśli zostanie pokryta żwirem. Należy to jednak zrobić przed przystąpieniem do użytkowania podłogi. Innym rozwiązaniem jest umieszczenie podestu na legarach, ponieważ zapobiega to przedostawaniu się wilgoci. Na podłogę należy również nałożyć preparat wodoodporny

Przydatne wyposażenie

Niezbędne meble do kącika grillowego - stół, ławki lub krzesła. Powinny być wykonane z solidnych materiałów, ponieważ będą narażone na działanie każdej temperatury i wody. Meble z tworzywa sztucznego to najbardziej ekonomiczna opcja.

Można też wybrać zestawy wykonane ze stopów aluminium lub lakierowanego żelaza. Z innych materiałów, takich jak rattan, wykonuje się siedziska. Meble drewniane są najtrwalsze i najpiękniejsze, pod warunkiem, że zostaną zabezpieczone impregnatem (olejem, lakierem, bejcą lub farbą).

Grill - gwóźdź do trumny

Grill to najważniejszy element. Ten model posiada powierzchnię roboczą, półkę na węgiel i inne akcesoria. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Istnieje wiele opcji, ale można również zbudować własny sprzęt, zgodnie z potrzebami.

Ważne jest, aby przy jego wykonywaniu używać materiałów mrozoodpornych i odpornych na wysokie temperatury. Do wykonania rusztu należy użyć żeliwa, kutego żelaza lub metalu kwasoodpornego. Zaleca się pozostawienie odstępu od 4 do 6 cm pomiędzy rusztem, dnem paleniska i zapewnienie cyrkulacji powietrza.