Odzież robocza i jej rola

Udostępnij

Polski rynek odzieży i obuwia jest nie tylko najbardziej zatłoczony, ale i najbardziej poszukiwany. Oferują modną odzież codzienną, jak i specjalistyczną, która wciąż zyskuje na popularności.

Bezpiecznie i wygodnie

Odzież robocza może być stosowana w odniesieniu do szerokiej gamy produktów. Kodeks pracy (art.2377) reguluje kwestie odzieży pracowniczej. Oznacza to, że szeroka gama produktów może być uznana za odzież roboczą. Wygoda to nie wszystko. Równie ważna jest funkcjonalność odzieży. Weźmy pod uwagę następującą kwestię: Jeśli pracownik jest narażony na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak bardzo niskie temperatury, ważne jest zapewnienie odzieży, która zapobiegnie odmrożeniom i innym chorobom spowodowanym wahaniami temperatury. Nie wystarczy jednak kurtka lub spodnie robocze. Ważne jest również solidne obuwie, aby zapobiec poślizgnięciu się na oblodzonych powierzchniach.

Odzież robocza może być używana

Odzież ochronna jest wykonana ze specjalnych tkanin i materiałów, które są dobierane pod kątem ich właściwości: wodoodpornych, żaroodpornych. mrozoodpornych. kwasoodpornych. Wykorzystywana jest w medycynie, ratownictwie medycznym i straży pożarnej, a także w laboratoriach. Odzież jest ważnym aspektem wszystkich tych zawodów. Profesjonalne kombinezony, rękawice, obuwie i gogle to nie fanaberia mody, ale gwarancja bezpieczeństwa i zdrowia pracownika. Trudno wyobrazić sobie strażaka w ubraniu innym niż niepalne tkaniny, które chronią jego ciało przed ciepłem i płomieniami. Podobnie jest w przypadku innych zawodów.

Odzież robocza z logo firmy

Specjalna odzież może służyć do pracy, ochrony lub reklamy. Istnieje wiele opcji koszulek, bluz i polarów z logo i hasłami firmowymi. Produkty te mogą być personalizowane logotypami lub hasłami firmowymi.

Sitodruk może być trwałym rodzajem druku, który dzięki zastosowaniu trwałych farb jest odporny na wodę, promieniowanie UV i pranie. Pozwala on na wierne odwzorowanie projektu klienta.

Haft komputerowy jest świetną opcją dla małych nakładów druku. Pozwala na wyeksponowanie dowolnego logo w dowolnym miejscu na odzieży. Jest również bardzo trwały.

Sublimacja to zaawansowana technika, która pozwala na precyzyjne przeniesienie nawet najbardziej skomplikowanych nadruków i zdjęć. Druk sublimacyjny jest świetną metodą druku, ponieważ nie traci swoich właściwości technicznych.

Rynek odzieży promocyjnej jest coraz większy i możemy znaleźć artykuły promocyjne, które najlepiej oddają charakter naszej firmy, jak również nasze cele. Właściciel klubokawiarni czy dyskoteki może skorzystać z oferty druku fluorescencyjnego, który przyciągnie uwagę i spełni funkcje promocyjne. Inne branże będą chciały uzyskać inny efekt, ale i one będą mogły znaleźć coś dla swoich celów.

Odzież robocza na miarę XXI w.

W przeszłości odzież specjalistyczna ograniczała się do bycia funkcjonalną. Mogła być wykorzystywana w celach promocyjnych lub ochronnych. Żyjemy w czasach, w których odzież staje się ważniejsza niż kiedykolwiek. Dzieje się tak dlatego, że coraz większe znaczenie mają jej funkcje wizualne. Naprzeciw tym wymaganiom wychodzą firmy oferujące odzież, która jest zarówno funkcjonalna, jak i przyjemna dla oka.