Przechowywanie materiałów budowlanych

Udostępnij

Jeśli chcemy kupić wszystkie materiały do budowy ze zniżką w jednym sklepie, ale nie mamy gdzie ich przechowywać, możemy skorzystać z depozytu sklepowego. Usługa ta pozwala nam przechowywać materiały do czasu, aż będziemy gotowi do ich użycia.

Jest to świetne rozwiązanie dla osób , które nie mają odpowiednich warunków do przechowywania produktów. Lokaty są również dobrym pomysłem, gdy możemy skorzystać z sezonowych wyprzedaży, np. w okresie zimowym, gdy wiele sklepów obniża ceny.

Warunki odpowiednie do przechowywania materiałów budowlanych

Jeśli zamierzamy składować materiały budowlane, musimy wiedzieć, jak to zrobić, aby materiały nie uległy uszkodzeniu. Do wyrównania podłoża najlepiej użyć materiału, który pozwala wodzie łatwo wsiąkać w ziemię. Obszar musi być przewiewny, aby umożliwić odpowiednią wentylację towarów.

Nie należy opierać materiałów o słupy, budynki itp. Zachowaj odległość co najmniej 0,75 m od ogrodzeń, budynków i miejsca pracy.

Lepiej jest przechowywać produkty w miejscach dostosowanych do specyficznych cech każdego produktu - wrażliwości, pogody itp.

Magazyn półzamknięty

Na placach budowy znajduje się wiele otwartych stanowisk, tj. obszary magazynowe służą do przechowywania materiałów, które nie wymagają ochrony przed warunkami atmosferycznymi. Niektóre towary wymagają ochrony przed warunkami atmosferycznymi, takimi jak światło słoneczne lub opady, ale nie musimy martwić się o temperaturę. W takim przypadku najlepiej jest skorzystać z magazynu półzamkniętego.

Magazyn zamknięty

Może to być szopa lub plandeka. Większość materiałów budowlanych powinna być przechowywana w zamkniętym magazynie - szopie lub piwnicy. Aby utrzymać porządek w magazynie, dobrym pomysłem są półki i ścianki działowe.

Należy również pamiętać, że zamknięte magazyny muszą spełniać normy sanitarne i bezpieczeństwa określone przez Państwowy Nadzór Budowlany oraz Inspekcję Ochrony Przeciwpożarowej i Sanitarnej.