Przydatne akcesoria do malowania ścian

Udostępnij

Wiele osób decyduje się na remont mieszkania wiosną i latem. W tym czasie często odnawiamy nasze mieszkania lub malujemy ściany.

Wysięgnik zamiast drabiny

Aby równomiernie pomalować ścianę, można sięgnąć do sufitu za pomocą wałka lub pędzla. Drabina jest na to dobrym sposobem, ale lepszą opcją jest wysięgnik, który mocuje się do wałka, a dokładniej do jego rączki. Najwygodniejsze są wysięgniki teleskopowe, których długość możemy dostosować do naszych potrzeb. Dostępne są wysięgniki o długości do 6m. Takie rozwiązanie pozwala nam na przeniesienie drabiny w inne miejsce bez konieczności wchodzenia i schodzenia.

Wałki z dozownikiem farby

Nakładanie farby na pędzel lub wałek może być trudne. Trudno jest trzymać pojemnik z farbą, stojąc na drabinie. Wałki malarskie wyposażone w podajnik far by są teraz dostępne, aby ułatwić nam pracę. Jego zbiornik znajduje się w uchwycie, a farba dozuje się w odpowiedniej ilości, zapobiegając kapaniu. Jak się go używa? Farba jest pobierana z pojemnika i zasysana do sztyftu. Wałek można napełnić farbą naciskając przycisk na rączce. Wałki elektryczne nasączają się również same. Jedno nasączenie pokryje około 13 m2 powierzchni. Jest to łatwe i ekonomiczne rozwiązanie.

Wałki malarskie ze specjalnymi funkcjami do trudno dostępnych powierzchni

Dobrym pomysłem podczas malowania różnych zakamarków w pomieszczeniu jest użycie specjalnych pędzli z długim włosiem. Niektóre wałki z podajnikiem farby wyposażone są w dodatkowe końcówki umożliwiające malowanie narożników i innych trudno dostępnych miejsc.

Dobrym rozwiązaniem jest także ruchomy wysięgnik z dyszą z możliwością regulacji w trzech pozycjach.
Przydatne będą również pędzle - wąskie, płaskie i zakrzywione - takie jak te używane do malowania kaloryferów.

Wałki do konkretnych zadań

Wałek to najlepsza opcja do malowania większych powierzchni. Przyspieszy to pracę. Wałki mają krótkie włosie od 6 do 9 mm. Są idealne do nakładania cienkich warstw farby na gładkie ściany, takie jak te wykończone płytami kartonowo-gipsowymi. Długie włosie od 1 do 2,5 cm może być używane do malowania na drewnianych ścianach, ścianach otynkowanych lub ścianach wyłożonych okładziną teksturowaną. Wałki z ogranicznikiem najlepiej sprawdzą się podczas malowania w pobliżu sufitu lub podłogi. Wałek z ogranicznikiem kapania pomoże zapobiec kapaniu farby. Jeśli chcesz stworzyć ciekawe wzory na ścianie, warto zainwestować w wałek gąbkowy lub zamszowy.

Jak szybko malować

Malowanie natryskowe to najszybszy sposób na pokrycie powierzchni farbą. Odbywa się to za pomocą specjalnego agregatu hydrodynamicznego, który pozwala na pomalowanie czterech m2 w ciągu zaledwie jednej minuty. Metoda ta jest dokładna i jednolita, ale wymaga wprawy.