Czy warto zainwestować w ogrzewanie na podczerwień?

Udostępnij

Niedrogie ogrzewanie dla Twojego domu, które nie szkodzi Twojemu zdrowiu i poprawia samopoczucie.

Zasady działania ogrzewania podczerwienią

Mieszkańcy mogą korzystać z promieniowania podczerwonego jako źródła ciepła i dobrego samopoczucia. Rozchodzi się ono w postaci fal elektromagnetycznych i zachowuje się tak samo jak światło (ulega odbiciu i pochłonięciu). Ciepło podczerwone ogrzewa przedmioty, ściany i zwierzęta, ale nie ogrzewa powietrza. Gdy zostanie pochłonięte, zamienia się w ciepło. Aby uniknąć efektu cienia, grzejniki powinny być odsłonięte.

Ogrzewanie podczerwienią dla zdrowia

Ta metoda ogrzewania jest bardzo korzystna dla zdrowia i przyjazna dla alergików i astmatyków. Ze względu na korzystny rozkład temperatury, wszyscy są ogrzewani jednakowo, niezależnie od tego, jak daleko od nich może znajdować się źródło ciepła. Promieniowanie podczerwone nie ogrzewa powietrza. W związku z tym nie występuje cyrkulacja powietrza, a ilość pyłów w powietrzu jest bardzo niska. Ma to pozytywny wpływ na samopoczucie człowieka. Ta metoda ogrzewania jest również całkowicie ekologiczna, ponieważ nie dochodzi do uwalniania i zatruwania substancji czy dymu.

Ogrzewanie podczerwienią dla oszczędnych

Panele te są małe i łatwe do założenia. Panele te mogą służyć do ogrzewania domu lub kilku pomieszczeń, albo jako dodatkowe źródło ciepła. Ogrzewanie na podczerwień jest cichsze, bardziej wydajne i łatwiejsze w instalacji niż inne metody. Po włączeniu i zaprogramowaniu za pomocą termostatu utrzymuje stałą temperaturę.

Ogrzewanie tradycyjnego domu jednorodzinnego trwa od 30 do 45 minut. Ogrzewanie podczerwienią jest natychmiastowe. Ogrzewanie podczerwienią jest natychmiastowe. Ogrzewanie podczerwienią jest w stanie płynnie kontrolować temperaturę, co zmniejsza koszty. Panele działają tylko wtedy, gdy są potrzebne. Dom nie jest ogrzewany, jeśli nikogo nie ma w domu.

Ogrzewanie podczerwienią a estetyka

Panele na podczerwień dostępne są w różnych wariantach montażu. Mogą być montowane na suficie, ścianie lub jako grzejniki wolnostojące. Panele sufitowe pozwalają zaoszczędzić miejsce i świetnie wyglądają. Mogą być również używane jako wolnostojące grzejniki lub pomalowane farbą akwarelową.

Ogrzewanie podczerwienią ma wiele zalet:

1. Niedrogie w zakupie

2. Jest łatwe w instalacji. Jest bardzo wydajne i oszczędne w ogrzewaniu.

3. Nie zajmuje dużo miejsca w domu, więc nie ma potrzeby, abyś zaprojektował pokój tylko dla niego.

4. Zapobiega powstawaniu pleśni i wilgoci.

5. Jest całkowicie bezobsługowy

6. Ekologicznie i fizycznie zdrowe dla ludzi

7. Może być również stosowany jako dekoracja.

Ogrzewanie za pomocą tradycyjnych grzejników nagrzewa się pod sufitem. Różnica temperatur pomiędzy poszczególnymi poziomami pomieszczenia wynosi około 6-10 stopni. Cyrkulacja powietrza wznieca kurz i zawilgoca ściany. Ogrzewanie podczerwienią ogrzewa równomiernie w pomieszczeniu.

Lepiej jak najszybciej wybrać ogrzewanie bezobsługowe. Później odpada ogrzewanie węglowe, a ogrzewanie gazowe jest uzależnione od tego, jak daleko znajduje się gazownia. Ogrzewanie podczerwienią to nowoczesna, wydajna metoda ogrzewania, która spełnia wszystkie wymagania zdrowotne, ekonomiczne i ekologiczne.