Przydatne narzędzia Google Maps

Udostępnij

Znalezienie działki nie było prostym zadaniem. Zanim podjęliśmy decyzję, jeździliśmy po okolicy i oglądaliśmy różne działki. Podczas wstępnej lustracji było jednak tyle informacji, że zaczęłam się gubić w numerach telefonów, notatkach w zeszycie, małych karteczkach czy kopertach z paragonami. Nie byłem w stanie zapamiętać, czy ta działka o powierzchni niespełna 1200 m2 miała skrzynkę elektryczną na granicy. Nie była też wyposażona w media. Czy to jest ta działka, której dotyczy żółta kartka nr XXX? Czy to jest informacja z działki, którą widzieliśmy w ostatni weekend? Chciałam zebrać i uporządkować wszystkie informacje w jednym miejscu. Mój mąż wie, że bałagan to coś, czego nienawidzę, więc przyszedł mi na ratunek. A dokładniej narzędzia Google Maps i możliwość stworzenia swojej mapy z zaznaczonymi znakami i opisami.

Jak stworzyć swoją mapę?

Zaloguj się do Google, aby stworzyć swoją mapę. Przejdź do lewej strony i wybierz Twoje Miejsca> Mapy> Utwórz mapę (na dole). Kliknij na "Nienazwaną mapę", dodaj tytuł lub opis do swojej mapy i zapisz.

Jakie są możliwości Map Google?

  • Po zapisaniu wybieramy interesujące nas miejsce na naszej mapie i zaznaczamy dowolne miejsce na mapie.
  • Możliwy jest opis wybranego punktu, dzięki czemu możemy łatwo zidentyfikować działkę. W tym miejscu można wprowadzić wszystkie szczegóły dotyczące działki. Można wpisać dowolne szczegóły, w tym numer telefonu, wielkość, cenę i inne szczegóły.
  • Do strony można dodać zdjęcia i filmy klikając na ikonę aparatu.
  • Google zapewnia edycję zaznaczonych przez siebie punktów. Możesz modyfikować wygląd lub kolory punktów (niebieski z ogłoszeniami, zielony do rozważenia, czerwony-perfekcyjny/sprawdzony). ).
  • Na mapie widać np. odległość od najbliższej szkoły czy przystanku autobusowego.
  • Na tej samej mapie można również wyznaczyć trasę samochodem, rowerem lub pieszo do konkretnego adresu.
  • Możliwa jest również zmiana wyglądu mapy z podstawowej lub satelitarnej. Było to dla mnie pomocne, ponieważ miałem słabe umiejętności nawigacyjne w tym rejonie.
  • Z naszego punktu widzenia ważne i praktyczne jest, aby udostępnić mapę wybranym osobom i zdecydować, czy chcesz ją edytować.

Narzędzie to jest przydatne przy wyszukiwaniu działek pod budowę.

To nie jest reklama. Chcemy pokazać jak mapy online mogą być przydatnym narzędziem. W jednym miejscu można znaleźć wszystkie potrzebne dane. Możesz łatwo ocenić plusy i minusy dla każdej działki, patrząc na mapę i robiąc notatki. Ta metoda rejestrowania i zbierania informacji podczas poszukiwania działki pomoże Ci podjąć lepsze decyzje. Może nawet pomóc Ci w znalezieniu nowych lokalizacji. Nie trać czasu na kartki i karteczki z papieru, na których są numery telefonów. Wszystkie po jakimś czasie będą wyglądały tak samo (rozmiar telefonu, cena, lokalizacja). Możesz przeglądać tę mapę w każdym miejscu, w którym masz dostęp do internetu. Dzięki temu będziecie mogli dyskutować o przyszłości w wielu miejscach.