Murowany bar w kuchni

Udostępnij

W przypadku aneksów bar w kuchni może posłużyć jako świetna przegroda między częścią dzienną a jadalną. Można go wykonać z cegieł lub bloczków z betonu komórkowego na wiele sposobów.

Barek z cegły można wykorzystać również jako stół, o ile jego wymiary będą odpowiednie dla wszystkich domowników. Możliwe jest jednak, że jego wysokość będzie zbyt duża lub zbyt mała dla dzieci.

Ten typ baru może być również wykorzystywany jako dodatkowy blat. Można go wykorzystać do przechowywania różnych akcesoriów i przedmiotów kuchennych.
Należy jednak zaznaczyć, że można go zabudować tylko w gotowym lub wykończonym wnętrzu.

Barek kuchenny z cegły

Cegły to popularny materiał do tego typu konstrukcji. Można wybierać spośród cegieł klinkierowych lub tradycyjnych. Zaletą ceglanego baru kuchennego jest możliwość zastosowania go bez wykończenia. Cegła może być wykorzystana jako element dekoracyjny, jest dostępna w wielu różnych kolorach i fakturach. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem budowy sprawdzić wytrzymałość stropu, ponieważ taka konstrukcja może być dość ciężka.

Dobrym pomysłem jest zaplanowanie położenia niektórych elementów w ścianie przed rozpoczęciem prac. Zaoszczędzi nam to czasu na docinanie materiału.
zaprawy do murowania i asonowania powinny być odpowiednie zarówno do murowania, jak i spoinowania. Lepiej jest użyć zaprawy, która nadaje się do klinkieru.

Listwa kuchenna z betonu komórkowego

Barek może być również wykonany z bloczka z betonu komórkowego. Materiał ten jest lżejszy od cegły i nie dodaje ciężaru do sufitu. Bloki są łatwe w użyciu, można je łatwo ciąć lub szlifować.

Bloczki betonowe po osadzeniu można zagruntować i pomalować. Następnie mogą być otynkowane lub pokryte płytkami, w zależności od preferencji.