Elementy wnętrza wykonane ze starej cegły

Udostępnij

Stara cegła znajduje zastosowanie we wnętrzach. Element ten jest bardzo popularny i często wykorzystywany w projektowaniu. Może nadać pomieszczeniu rustykalny charakter, ale także je ocieplić. Można stworzyć niepowtarzalny wystrój z wykorzystaniem cegły w roli głównej.

Stara cegła jest w nowej odsłonie

Mieszkańcy starych kamienic lub domów z cegły będą mieli najłatwiejsze zadanie do wykonania. Mieszkańcy starych kamienic i domów z cegły będą musieli usunąć tynk tak, aby widać było ceglaną ścianę.

Można usunąć tynk całkowicie lub w niewielkich miejscach. Dzięki temu ściana zyska niepowtarzalny charakter.

Po usunięciu tynku , cegły muszą być czyszczone . Możesz użyć szczotki drucianej, aby pomóc lub piaskowania ściany. Polega to na uderzaniu w ścianę cząstkami kruszywa pod dużym ciśnieniem w celu jej oczyszczenia.

Jest to szybki i łatwy sposób, ale może być dość czasochłonny. Istnieje możliwość, że cegły mogą doznać mikrouszkodzeń od wysokiego ciśnienia. Jednak niektórzy uważają to za dodatkowy atut, który nadaje im oryginalny charakter.

Piaskowanie można stosować na ścianach o dużych powierzchniach. Dobrym pomysłem jest również ich impregnacja po czyszczeniu.

Nowa ściana jest wznoszona na istniejącej.

Istnieją inne metody wznoszenia murowanych ścian dla mieszkańców nowych domów i mieszkań, w których nie ma cegieł. Najlepiej wykończyć je za pomocą cegieł, które imitują stary materiał. Mogą być one ceramiczne lub cementowe. Mają chropowatą powierzchnię i nierówne krawędzie, które sprawiają, że wyglądają na stare.

Należy pamiętać, że taka ściana nie powinna być zbyt ciężka. Można tego uniknąć stosując cieńsze cegły, zwane też ciętymi, lub klinkier.

Możesz też wykorzystać nieotynkowane cegły do wykończenia wnęk lub budowy oryginalnie wyglądających ścianek działowych.